Ekonomi

Deutsche Bank Casey’nin hisse hedefini 344 dolardan 337 dolara düşürdü, satın alma notunu korudu

Çarşamba günü Deutsche Bank, Casey’s General Stores (NASDAQ:CASY) için fiyat hedefini bir önceki 344 $’dan 337 $’a düşürürken, hisse senedi üzerindeki Al notunu korudu. Revizyon, Casey’nin hisse başına kazanç (EPS) konusunda konsensüs beklentilerini %9 oranında aşan üçüncü çeyrek kazanç raporunu takip ediyor.

Şirketin güçlü performansı, mağaza içi operasyonlarındaki güçlü aynı mağaza satışları (SSS) büyümesi ve marjlarının yanı sıra etkin bir şekilde kontrol edilen işletme giderlerine bağlandı.

Casey’s General Stores, özellikle hazır gıda segmenti aracılığıyla iş modelinin gücünü ortaya koymuştur. Şirketin pizza satışları %11 oranında artarak, sadece %2,5 oranında artış gösteren ilk üç pizza zincirini geride bırakmıştır.

Bu performans, fırıncılık ve dağıtılan içecek satışlarındaki artışlarla birlikte Casey’s’in maliyet bilincine sahip tüketicilere değer sunma becerisinin altını çiziyor. Analist, Casey’s’in değerli yemek çözümlerinin mağaza içi sonuçları artırmaya devam etmesinin ve şirketin hızlı servis restoranlarından (QSR) pazar payı kazanmasına yardımcı olmasının beklendiğini belirtti.

Üçüncü çeyrek sonuçlarının olumlu yönlerine rağmen, çeyrek boyunca ve Şubat ayında zayıflayan yakıt karlılığına ilişkin endişeler vardı. Buna ek olarak, giderlerdeki zamanlama değişiklikleri nedeniyle dördüncü çeyrekte işletme gideri büyümesinin düşük çift haneli rakamlarda olması bekleniyor.

Bununla birlikte, Deutsche Bank Casey’nin beklentileri konusunda iyimserliğini koruyor. Firma, Casey’s’in hazır yemeklerinin QSR’lere kaliteli ve uygun fiyatlı bir alternatif olarak cazibesi, şirketin 2026 yılına kadar 350 yeni mağaza hedefleyen birim büyüme yörüngesi, mağaza içi verimlilikteki iyileştirmelerin çalışma saatlerinin azalmasına yol açması ve sadakat platformundan yararlanma potansiyeli dahil olmak üzere birkaç önemli noktayı vurguladı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-altieylul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu